И СДСМ и ВМРО ДПМНЕ најавуваат победа на локалните избори


Можно ли е темите од високата политика да доминираат над оние од локален карактер во обраќањата на политичарите во текот на кампањата за изборите на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Крајниот рок за поднесување листи на кандидати за локалните избори е 14 септември. Државната изборна комисија ги известила сите општини и градот Скопје дека се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

Државната изборна комисија се обратила до сите општини да обезбедат соодветни просторни и технички услови за работа на општинските изборни комисии заради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради недостиг на кадар, доведено е во прашање мониторирањето на изборниот процес на претстојните локални избори, истакна народниот правобранител Иџет Мемети ...
| | веќе видена | слични

Државната изборна комисија информира дека во функција на непречено организирање и спроведување на Локални избори, кои ќе се одржат на 15 октомври 2017 година, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И СДСМ и ВМРО ДПМНЕ најавуваат победа на локалните избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: