АХВ: Потврдено присуството на Кримска Конго-хеморагична треска и Кју треска во бачилото во Симница


3 копии

Резултатите од анализата на мостри крв земени од овците во бачилото од гостиварското село Симница, извршена од страна на Факултетот за ветеринарна медицина ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за храна и ветеринарство открила присуство на кримска-конго хеморагична треска и кју-треска во крвта на овците во бачилото од гостиварското село ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 603 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 300 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 140 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена

Шефот на државата утре на пладне ќе го додели мандатот за составување на Влада, откриваат извори за Сител. Неизвесно е дали одлуката на Пендаровски тоа да го ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХВ: Потврдено присуството на Кримска Конго-хеморагична треска и Кју треска во бачилото во Симница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: