Ребаланс: ВМРО-ДПМНЕ побараа и штетите од земјотресите да влезат во ребалансот


Земјотресите да влезат во Буџетот. ВМРО ДПМНЕ бара консензус за во ребалансот да се вметне амандман со кој ќе се обезбедат 2 милиони евра за обештетување од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците од мнозинството нема да одат на одмор додека не се разреши обвинителот Марко Зврлевски, изјави потпретседателот на СДСМ, Благој Бочварски. „Нема да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека не го разрешат обвинителот Марко Зврлевски пред локалните избори пратениците од владејачкото мнозинство нема да одат на летен одмор. Новата одлука ја ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство одлучило дека нема да оди на одмор се додека не биде разрешен јавниот обвинител Марко Зврлевски, изјави денес потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека не се разреши обвинителот Марко Зврлевски пред локалните избори пратениците од владејачкото мнозинство нема да одат на летен одмор, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со Предлогот за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 се определуваат дополнителни 25 милиони денари по одредени ставки и се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ребаланс: ВМРО-ДПМНЕ побараа и штетите од земјотресите да влезат во ребалансот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: