Трајановски: Градежните работи за целосна реконструкција на улицата „Кемал Ататурк“ се во завршна фаза


-Изминатава година на оваа улица се вршеа поголем број на градежни активности во рамки на капиталниот проект за изградба на атмосферска канализација на улиците ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Градот Скопје денеска ги започна градежните работи на втората фаза од проектот за реконструкција на улицата Сарај. На почетокот на градежните работи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Почна реконструкција на улицата „Втора македонска бригада“.Градежните активности ќе се реализираат од крстосницата со улица „Христијан Тодоровски Карпош“ до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре /22.07.2017 година, сабота/ во 10 часот, на крстосницата на улица Сарај со патот кон води кон н.м. Љубин, ќе биде означен почетокот на градежните работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние го славиме Илинден и ги славиме Илинденците заради идејата за која се бореле, автономна македонска држава, а не како биле запишани во книгата на родени. ...
сите 140 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајановски: Градежните работи за целосна реконструкција на улицата „Кемал Ататурк“ се во завршна фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: