СДСМ ќе ја номинира Шеќеринска за премиер

СКОПЈЕ, Македонијa -- Бранко Црвенковски, водачот на најголемата опозициска партија СДСМ, во средата (20-ти април) објави дека неговата партија ќе ја номинира Радмила Шеќеринска за премиер ако победи на престојните парламентарни избори. Шеќеринска е поранешен водач на СДСМ и вицепремиер за европска интеграција. Предвремените избори се закажани за 5-ти јуни. (Maкфакс, А1, Канал 5, МИА - 20/04/11)
| | веќе видена | слични

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 328 | | | веќе видена

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 254 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ќе ја номинира Шеќеринска за премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: