УЈП стои зад бројките

Во обид да објасни за сумите, наводен затаен данок од А1 и весниците, Управата за јавни приходи влезе во нов хаос. Во соопштение УЈП тврди дека стои зад сите бројки изнесени во јавноста, но досега само директорот на Управата Трајковски кажа неколку различни суми. УЈП стои зад сите бројки изнесени во јавноста и во даночните акти кои се достапни и на овластените лица на фирмите од Перо Наков. За да и биде појасно на јавноста во врска со бројките, кога се говори за даноци едно е оданочен, а друго неоданочен промет и приходи. Па така УЈП откривајќи дека конкретните медиуми имале промет и приходи кои не се оданочени, нормално е да им се пресмета Данок, Персонален данок, ДДВ и Данок на добивка, доколку ѓи платиле навреме како и 90% од фирмите во Македонија немаше денес да ја имаме приказната во Перо Наков. А како УЈП ја конструираше приказната за Перо Наков Од упадот во А1, лани во ноември, Трајковски во неколку јавни настапи излегуваше со различни бројки за долгот на телевизијата и на фирмите. „Околу 16 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП стои зад бројките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: