Венгер не се откажува: Ќе се бориме до крај

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер сеуште гаи надежи дека неговиот тим може да ја одземе титулата во Англија од рацете на Манчестер Јунајтед. Топџиите пропуштија одлична можност да ја стопат разликата со ’црвените ѓаволи’ откако не успеаа да го победат гратскиот ривал Тотенхем во одложениот натпревар од 28-то коло, иако во еден момент имаа и два гола предност. „Борбата за титулата не е завршена, ќе се бориме до крај. Тимот има голема психичка предност, покрај тоа што доби многу критики, ние заслужуваме да многу повеќе. Не видов никаква промена во желбата на тимот, ниту во неговата класа“. „Едноставно во второто полувреме паднавме на физички план и поради тоа ја испуштивме победата. Во два од последните три натпревари испуштивме победа, која беше во наши раце. Тотенхем сепак докажа дека е силен тим, кој знае како да постигнува погодоци“, изјави Венгер. „И двата тима имаа шанса да победат на натпреварот. Ние дојдовме за да постигнеме голови и го направивме тоа, но против нас беше тим кој исто така ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венгер не се откажува: Ќе се бориме до крај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: