Самит во Трст: Поттик за евроинтеграциите на регионот и инфраструктурна и економска поврзаност


Инфраструктурни проекти во делот на енергетиката и транспортот вредни 1,3 милјарди евра европски пари кои треба да се искористат до 2020 година, но и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи панел дискусијата за отвореност и транспарентност на парламентите од Западен Балкан на која ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Регионалната панел дискусија предвидено е да ја отворат претседателот на Собранието на Р.М. Талат Џафери, како и директорот на програмата за Западен Балкан на ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија без предрасуди треба да ja прими подадената рака од Бугарија. Софија треба да биде основата на поддршката на патot кон Европската Унија и ...
| | веќе видена | слични

Поради блискоста меѓу двата народа Бугарија да ги отвори вратите на Европската унија за нас Република Македонија без предрасуди треба да ја прими подадената ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионално здружување и меѓусебна соработка се важни за имплементација на договорените стратешки економски проекти кои ќе го приближат Западниот Балкан кон ...
| | веќе видена | слични

Самитот за Западен Балкан кој се одржа во средата во Трст донесе едно интересно совпаѓање. Во рамките на собирот се случи првата средба на премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на новите смртни исходи и зарази со новиот коронавирусот во Франција во средата беше повисок од просекот забележан последната седмица, а здравствените ...
сите 833 | | | веќе видена

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 646 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 259 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 231 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 298 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самит во Трст: Поттик за евроинтеграциите на регионот и инфраструктурна и економска поврзаност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: