Заев зборувал со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

5 копии

Вашингтон, 18 јули - Преместувањето на американската Амабасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим е само прашање на време, изјави американскиот потпретседател, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Телефонскиот разговор меѓу потпретседателот Мајк Пенс и премиерот Зоран Заев е многу важен чекор, коментира за грузиската редакција на Гласот на Америка , ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев разговарал телефонски со американскиот потпретседател, Мајк Пенс, пред неговата посета на Балканот, каде Македонија и Црна Гора ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев синоќа телефонски разговарал со потпретседателот на САД, Мајк Пенс, кој, како што соопштуваат од владиниот кабинет, ги поздравил процесите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Американскиот потпретседател Мајк Пенс ја нагласи континуираната поддршка на САД за евроатлантските аспирации на Македонија и го охрабри Заев приоритет да им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 912 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 166 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев зборувал со потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: