Кумановка пронајдена мртва со прострелна рана во градите

4 копии

Вчера во 17,10 часот во полициска станица Куманово, од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа на ул.„Романија“ е пронајдено женско лице со прострелна рана во пределот на градите Четириесет и шестгодишна Кумановка е пронајдена мртва со прострелна рана во градите. Неа ја пронашол нејзиниот сопруг во нивниот дом. Според информациите на МВР, вчера во 17,10 часот во полициска станица Куманово, од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа на ул.„Романија“ е пронајдено женско лице со прострелна рана во пределот на градите. По извршениот увид било констатирано дека во временскиот период од 08,30 до 17 часот, Т.Ш.
| | веќе видена | слични

Вистински хорор се случил во Србија, кога била пронајдена мртва жена со кабли околу вратот. Се работи за 75-годишната Ц.П. која била пронајдена вчера во белградската населба каде што живее, во својот стан, со кабли околу вратот. Полицијата истражува дали се работи за убиство или самоубиство. Телото на жената е однесено на обдукција.
| | веќе видена | слични

Многу жени веруваат дека првите значи на стареење се појавуваат на лицето и вратот, па посебно внимание посветуваат на спречувањето на брчките на тие делови на телото. Меѓутоа, научно е докажано дека ниту лицето ниту вратот не стареат најбрзо, туку – градите. Истражувањето утврдило дека чувствителото и тенко ткиво на градите е најподложно на знаците на стареење. Градите секојдневно се изложени на бројни фактори коишто можат да го поттикнат стареењето и да предивикаат „обесеност“ на градните. Пред сè, промените на големината на градите по губитокот и добивањето на килограми како и бременоста предизвикуват растегнување на кожата и ткивото што ја намалува еластичноста на кожата. Секојдневната нега на кожата на градите со хидртантни кремови (како што го негуваме и лицето) може да помогне во забавувањето на овој процес. Друг голем непријател на кожата на вашите гради е сонцето кое значајно го забрзува стареењето на тој дел на телото и предизвикува кожата да ја изгуби еластичноста. На тоa му одат во прилог и ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на нивото на хормони во првото тримесечје на бременоста ќе влијае на тоа, до деветиот месец да ви биде потребен еден до два броја поголем градник.Имено, тоа е начин на кој природата ги подготвува градите за млеко чие што производство треба да почне. Зголемена чувствителност на градите е еден од првите знаци дека сте бремени. Покрај зголемувањето на чувствителноста, брадавиците и ареолата стануваат потемни. Оваа промена на пигментацијата вообичаено е трајна. Кај најголем број на новопечените мајки градите се враќаат во првобитната големина два до четири месеци откако ќе престане да дои. Можеби, поради истегнување на кожата која ја претрпеле, ќе бидат поопуштени.
| | веќе видена | слични

Полицијата информираше дека во текот на вчерашниот ден во 13 часот и 20 минути во Куманово на улицата „Браќа Филиповиќ“, во куќата на 28-годишниот Ф.И. била пронајдена почината неговата девојка. Се работи за 27-годишната М.К. од Куманово, за која за жал Брзата помош можела само да констатира смрт. На телото на девојката немало траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.
| | веќе видена | слични

Пејачката со Денот на независноста го помина со 6 годишните близнаци Марокан и Монро, на дружене со морски кучиња. Фотографиите ги објави на Инстаграм. 48 годишната Мараја Кери објави галерија од фотографии па им порача на фановите дека малите ајкули не се опасни. Сепак обожавателите приметија нешто друго, нејзиното деколте, градите кои едвај ги собираше во костимот за нуркаме. -Кој ги гледа ајкулите, во прв план си ги ставила градите, пишуваа следачите.
| | веќе видена | слични
7 копии

Дваесет и седумгодишна кумановка е пронајдена мртва во куќа на улицата „Браќа Филиповиќ“. Според информациите на МВР, вчера, во 13 и 20 часот Ф.И. (28) од Куманово во својот дом ја пронашол почината својата девојка М.К. (27) од Куманово. Од страна на екипа од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без видливи траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне 13,20 часот во Куманово на ул.„Браќа Филиповиќ“ во куќата на Ф.И. (28), била пронајдена почината неговата девојка М.К. (27) од Куманово. Од страна на екипа од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без видливи траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.
| | веќе видена | слични
4 копии

Како што соопшти денеска МВР, телото вчера во 13:20 часот го пронашол Ф.И. (28) од Куманово во својата куќа. Тој бил момче на починатата девојка Дваесет и седумгодишната девојка М.К. вчера била пронајдена мртва во куќа на улица „Браќа Филиповиќ“ во Куманово. Како што соопшти денеска МВР, телото вчера во 13:20 часот го пронашол Ф.И.
| | веќе видена | слични

Вчера во 13:20 часот, во куќа на кумовската улица Браќа Филиповиќ на 28-годишниот Ф.И., била најдена почината неговата девојка 27-годишната М.К. од Куманово. - Од страна на екипа од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без видливи траги на насилство. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово - информира Министерството за внатрешни работи и додава дека по наредба на јавен обвинител телото на починатата било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со 81 глас и бојкот од ВМРО-ДПМНЕ, Собранието ги изгласа уставните измени.Со тоа се даде зелено светло на Преспанскиот договор за менување на името на државата ...
сите 217 | | | веќе видена

Прекин на делумната блокада на американската влада, предизвикана од барањето на претседателот Доналд Трамп за 5,7 милијарди долари за изградба на ѕид долж ...
сите 152 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренал е во изолација. Средби со него избегнуваат од германската владејачка елита, објави „Шпигел“. Таквото ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумановка пронајдена мртва со прострелна рана во градите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: