Одбиен притвор за тројца, одлуката за Груевски ќе биде соопштена утре, на Латас и Ивона одземени пасошите


Кривичниот суд соопшти дека ги одбил барањата за притвор за тројца обвинети во случаите Тотал и Титаник-3 на СЈО. Досега е одлучено за барањата на СЈО во пет ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најдоцна викендов скопска Апелација треба да одлучи по жалбите на СЈО за неопределувањето мерка притвор за обвинетите во случаите кои ги отвори тимот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без коментар како ќе влијае на угледот на организацијата тоа што ги води Тони Јакимовски кого СЈО го обвини за злоупотреба во случајот Тврдина-Таргет, ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство денеска поднесе жалби против решенијата на Кривичниот совет според кои Никола Груевски, Миле Јанкиески, Гордана Јанкулоска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димовски се осврна и нападот на СЈО кон партијата, тој кажа дека последен ваков напад кон некој политички субјект и луѓе од една страна бил 1948 година, кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбиен притвор за тројца, одлуката за Груевски ќе биде соопштена утре, на Латас и Ивона одземени пасошите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: