СЈО со последен потег - На часови до истекот на мандатот достави нови докази


СЈО последниот ден од својот мандат максимално го искористи, па така на два часа пред полноќ во Кривичниот суд Скопје достави дополнителна документација со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најдоцна викендов скопска Апелација треба да одлучи по жалбите на СЈО за неопределувањето мерка притвор за обвинетите во случаите кои ги отвори тимот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Без коментар како ќе влијае на угледот на организацијата тоа што ги води Тони Јакимовски кого СЈО го обвини за злоупотреба во случајот Тврдина-Таргет, ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство денеска поднесе жалби против решенијата на Кривичниот совет според кои Никола Груевски, Миле Јанкиески, Гордана Јанкулоска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димовски се осврна и нападот на СЈО кон партијата, тој кажа дека последен ваков напад кон некој политички субјект и луѓе од една страна бил 1948 година, кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува огромна победа. „Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени, ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО со последен потег - На часови до истекот на мандатот достави нови докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: