Трамп веќе нема трпение за Северна Кореја


4 копии

Лидерите на САД, Јапонија и Јужна Кореја ја осудија ракетната проба, која Северна Кореја ја изврши оваа недела и ја означија како „сериозна ескалација“. Тие ...
| | веќе видена | слични

Руските претставници во Обединетите нации тврдат дека Русија не ја блокирала декларацијата, туку само им сугерирале на Американците да внесат „соодветни ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на претседателот на Јужна Кореја ја покажува неговата подготвеност со дијалог да бидат решени проблемите кои што неговата држава ги има со соседен ...
| | веќе видена | слични

Ракетата со две глави која пред ва дена ја испали Северна Кореја, ќе биде регистрирана од страна на американските служби како потполно нов објект невиден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромна е бројката на хоспитализирани пациенти кои се лекуваат од Ковид-19. Во болниците ширум земјава, моментов има 412 зафатени болнички легла. На Клиниката ...
сите 739 | | | веќе видена

Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
сите 262 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 504 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 193 | | | веќе видена

На 15 јули граѓаните ќе гласаат за бројот 3 и ќе одберат да продолжиме на правиот пат, кон Европската унија и НАТО и нема да дозволат обнова на режимот и ...
сите 384 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 237 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп веќе нема трпение за Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: