Во Иран измерени рекордни 54 степени Целзиусови

4 копии
15 копии

До пет степени повисоки температури се измерени во јуни 2017 година за разлика од истиот месец претходните години, соопшти УХМР.Особено високи температури се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Целосниот преглед на максималната вредност низ мерните места на УХМР е даден на насловната табела. Мал пад на температурата очекуваме денес, за околу 4°С до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иако според Управата за хидрометеоролошки работи највисоките температури изнесуваат 42 степени целзиусови, а во Куманово од 38 до 39, сепак според ...
| | веќе видена | слични

Рекордот за Скопје е во истиот тој ден, кога температурата се искачи до 43,4 степени. Оттогаш не е измерена повисока температура иако 2012 година беше најтопла ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје-Зајчев рид, Штип, Демир Капија и Гевгелија до 17:30 часот денеска се измерени 41 степен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според ...
| | веќе видена | слични

Високи температури летово измерени се и во пакистанскиот град Турбет – 53,5 степени и во Феникс, САД – 50 степени Целзиусови. Највисока температура досега ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Иран измерени рекордни 54 степени Целзиусови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: