ЕХФ ги потврди и термините, ракометарите знаат и од колку ќе играат на ЕП

Македонската машка ракометна репрезентација денеска ги дозна термините на натпреварите од Европското првенство кое ќе се одржи на почетокот од идната година ...
| | веќе видена | слични

Македонската женска кошаркарска репрезентација ги доби противниците за квалификациите за Европското првенство кое ќесе игра во Летонија и Србија.Денеска беше ...
| | веќе видена | слични

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија, која ќе настапи во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година, ги дозна противничките ...
| | веќе видена | слични

Селекторите Борче Марковски и Јулијана Дамчевска повикаа 19, односно 18 ракометарки. Дамчевска ја подготвува кадетската репрезентација (до 17 години) за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија, која пред неполн месец повторно беше активирана, а по пауза од речиси три години, денеска ќе ја очекува ...
| | веќе видена | слични

Македонските кошаркарки предводени од новиот селектор Марјан Лазовски, попладнево ќе ги дознаат своите противнички во квалификациите за Европското првенство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 150 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 316 | | | веќе видена

Утрово во 01.02 часот во СВР Битола е пријавено дека на крстосницата од ул.„Солунска“ и ул.„Никола Тесла“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед ...
сите 220 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕХФ ги потврди и термините, ракометарите знаат и од колку ќе играат на ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: