Познати се термините на натпреварите на ЕП во ракомето во Хрватска 2018

Македонската ракометна репрезентација ги дозна термините на одигрување на натпреварите на Европското првенство во Хрватска идната година. Според распоредот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобрата македонска судиска двојка, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе биде дел од подготвителниот семинар за Европското првенство, кој ќе се одржи на крајот ...
| | веќе видена | слични

Женските ракометни репрезентации на Македонија во младинските категории од 6 јули (четврток) ќе одржат заеднички подготовки во Маврово.Селекторите Борче ...
| | веќе видена | слични

Селекторите Борче Марковски и Јулијана Дамчевска повикаа 19, односно 18 ракометарки. Дамчевска ја подготвува кадетската репрезентација (до 17 години) за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската машка ракометна репрезентација денеска ги дозна термините на натпреварите од Европското првенство кое ќе се одржи на почетокот од идната година ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација ќе игра во три различни термиени (сатница) на слчеднто Европско првенство кое во јануару 2018 година ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 169 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 95 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 300 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати се термините на натпреварите на ЕП во ракомето во Хрватска 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: