ЕХФ ги одреди термините за Европското првенство во Хрватска 2018

2 копии

Женските ракометни репрезентации на Македонија во младинските категории од 6 јули (четврток) ќе одржат заеднички подготовки во Маврово.Селекторите Борче ...
| | веќе видена | слични

Селекторите Борче Марковски и Јулијана Дамчевска повикаа 19, односно 18 ракометарки. Дамчевска ја подготвува кадетската репрезентација (до 17 години) за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската машка ракометна репрезентација денеска ги дозна термините на натпреварите од Европското првенство кое ќе се одржи на почетокот од идната година ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација ги дозна термините на одигрување на натпреварите на Европското првенство во Хрватска идната година. Според распоредот на ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација ќе игра во три различни термиени (сатница) на слчеднто Европско првенство кое во јануару 2018 година ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 476 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 96 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 105 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕХФ ги одреди термините за Европското првенство во Хрватска 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: