Реформаторот Рајнхард Прибе во Охрид


8 копии
3 копии
3 копии

Експертски тим предводен од Рајнхард Прибе од 17 до 21 јули повторно ќе престојува во Република Македонија како продолжение на средбите што ги имаше деновиве ...
| | веќе видена | слични

Реформите во судскиот систем треба да се спроведат со активно учество на судиите, заради подобрување на состојбите на владеењето на правото во Македонијам му ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната средба на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и експертот на Европската УНИЈа Рајнхард Прибе било разговарано за актуелната состојба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со поставување на 120 столчиња пред законодавниот дом, кои ги претставуваат пратениците, Сојузот на синдикатите на Македонија го започна штрајкот.Откако ...
сите 214 | | | веќе видена

Доколку нема договор за избори ова лето ќе преминеме во фаза на целосна блокада. Таа целосна блокада ќе биде во Парламентот, но и блокада на институциите, ...
сите 487 | | | веќе видена

БГНЕС го објави протоколот според кој на спомениците треба да стои дека Цар Самуил е „бугарски“. Францускиот предлог за решавање на спорот меѓу Бугарија и РС ...
сите 664 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, оствари телефонски разговор со министерката за надворешни работи на Шведска, Ан Линде, на која, како ...
сите 328 | | | веќе видена

Денеска околу 11.00 часот на улицата „Злетовска“ во Скопје, полициски службеници од оперативен тим потраги при СВР Скопје ги лишиле од слобода 27-годишниот ...
сите 391 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 111 | | | веќе видена

Во Австрија се отвори прашањето дали земјата треба да ја напушти Европската Унија(ЕУ). Партијата на слободата на Австрија почна дискусија за излегување на ...
сите 517 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реформаторот Рајнхард Прибе во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: