Македонија во тешка група на ЕП во Хрватска

Македонската машка ракометна репрезентација денеска ги дозна термините на натпреварите од Европското првенство кое ќе се одржи на почетокот од идната година ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација ги дозна термините на одигрување на натпреварите на Европското првенство во Хрватска идната година. Според распоредот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската ракометна репрезентација ќе игра во три различни термиени (сатница) на слчеднто Европско првенство кое во јануару 2018 година ќе се одржи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија во тешка група на ЕП во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: