Милевски: Играчите покажаа зошто го носат дресот на Македонија


2 копии

Македонската младинска репрезентација до 21 година го заврши историското Европско првенство во Полска со два порази и еден нерешен резултат, но и со добри ...
| | веќе видена | слични

Последен, кој испрати признание на сметка на Енис Барди, е англиски „Скај Спортс“. Популарниот спортски табллоид го смести Барди меѓу најдобрите 10 фудбалери, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Скај Спортс“ го смести Енис Барди во десетте најдобри фудбалери на Европското првенство во Полска, а според нив, би било вистинско изненадување ако ...
| | веќе видена | слични

Енис Барди дефинитивно беше најдобриот поединец на нашата репрезентација на претстојното Европско првенство за млади фудбалери што се одржува во Полска. ...
| | веќе видена | слични

Три дена поминаа од завршниот настап на младите македонски фудбалери на Европското првенство во Полска. Толку време и јас го барав вистинскиот збор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Играчите покажаа зошто го носат дресот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: