Ердоган со Макрон и Тани разговараше за кризата со Катар


7 копии

Владата на Катар ги утврди барањата на Саудиска Арабија, Бахреин, Обединетите Арапски Емирати и Египет како неразумни или неостварливи. Четирите држави ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гледајте ги топ-настаните на денот на НОВА: ЕГИПЕТ, БАХРЕИН, ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ И САУДИСКА АРАБИЈА БАРААТ ОД КАТАР ДА ЈА УКИНЕ АЛ ЏЕЗЕИРА НЕВЛАДИНИ ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана на Турција, Фикри Исик изјави денес дека целта на турската база да ги обучува катарските војници и да ја зголеми безбедноста во таа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Арапските држави претставија листа на барања која Катар мора да ја исполни ако сака да дојде до укинување на блокадата врз земјата, објави Тајм. Катар е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган со Макрон и Тани разговараше за кризата со Катар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: