Ветер и силни врнежи - еве каде наврна најмногу дожд

11 копии

Температурата ќе се движи од 30 до 38 степени. За попладне е најавена локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Во Скопје сончево и многу ...
| | веќе видена | слични

Многу топлото време со натпросечна максимална температура се очекува и денеска, а жолта алертна фаза е најавена во Охридско, Преспанско, Тетовско, Гостиварско, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ултравиолетовото зрачење ќе биде многу високо, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. До вторник во попладневните часови ќе има услови за појава на локален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на месецот продолжува периодот на многу топло време, со мaксимални температури насекаде над 30, а вдолж Повардарието и над 35 степени. До вторник во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Највисока температура денеска е измерена во Гевгелија и Демир Капија 38 степени, во Струмица 36, во Скопје на Зајчев Рид и во Штип 35, во Скопје Петровец, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Максимална дневна температура денеска е измерена во Гевгелија и во Демир Капија– 38 степени Целзиусови, соопшти УХМР. Во Струмица се измерени 36 степени, потоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 361 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Сѐ уште нема потреба од промена на моделот за настава, и учениците продолжуваат и понатаму да одат во училиште, бидејќи се безбедни, а тоа го потврди и ...
сите 269 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ветер и силни врнежи - еве каде наврна најмногу дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: