ВИДЕО од невремето во Скопје: Град со големина на лешник - и денеска невреме


По исклучително жешкиот ден, вечерва во Белград се случува силно невреме проследено со пороен дожд и грмотевици. Првиот ден на летото и во Загреб донесе големо ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Попладне можна е локална појава на краткотраен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поголем дел од Европа денес се препотува, но тоа е само почеток на топлотниот бран, најголем од 2005. година во Франција. Лондон се подготвува за најтоплиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО од невремето во Скопје: Град со големина на лешник - и денеска невреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: