Град ја покри земјата - силно невреме го зафати Скопје


8 копии
2 копии
4 копии

Времето денес променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне пообилни во западните делови и на крајниот исток. Нестабилно со пороен дожд и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во југозападните делови. Во утринските часови ќе биде и нестабилно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 368 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Германија ги вброи Шпанија и Холандија меѓу зоните со висока инциденца на коронавирусот, и невакцинираните лица при доаѓањето од овие земји ќе мора да одат во ...
сите 151 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град ја покри земјата - силно невреме го зафати Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: