Билетите за Супер купот на УЕФА во Скопје од 15 до 50 евра

Аплицирањето за билетите за Супер купот на УЕФА што на 8.август ќе се игра на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје стартуваше денеска и на располагање се 23.000 билети односно 75 проценти од капацитетот на стадионот. Учесници на годинашниов Супер куп на УЕФА се фудбалските великани Реал Мадрид (европски шампион) и Манчестер Јунајтед (победник на Лига Европа). Цената на влезниците ќе биде од 15 до 50 евра и ќе може да се купи само со платежна картичка (не повеќе од четири билети). Аплицирањето ќе трае со 4.јули, а добитниците на билетите ќе бидат одредени по принцип на лотарија. Апликацијата се врши само преку сајтот на УЕФА. Оние кои ќе добијат потврден одговор ќе бидат информирани до 14.јули. Линк за апликација. Инаку, УЕФА и ФФМ попладнево во прес салата одржаа и прес конференција на која генералниот секретар на ФФМ, Филип Поповски истакна: - Чест и задоволство ми е што сум дел од овие фудбалски великани како претставници на клубовите. Би сакал да се заблагодарам на сите што имавте волја и ...
| | веќе видена | слични

Веќе една недела помина како е дозволено аплицирање за мечот од Суперкупот на Европа меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, а интересот е се поголем. Двата европски гиганти ќе играат на 8 август на „Филип Втори арената“, во борба за трофејот на Европската фудбалска куќа (УЕФА). Според многумина, ова ќе биде најатрактивниот дуел во Суперкупот на Европа, во последните две децении. Најтрофејните екипи во Шпанија и Англија важат и за едни од најмоќните и најатрактивните. Токму поради тоа, интересот за следење во живо на овој меч е се поголем. УЕФА преку својот интернет сајт дозволува аплицирање за добивање карта. Билетите се движат по цена од 15, 30 и 50 евра. Многумина македонски навивачи, но и фанови од целито свет побрзаа да се вклучат во трката за резервирање на билети. На сајтот на УЕФА е дозволено е еден навивач да аплицира повеќе пати, но тоа сепак нема да значи дека на тој начин се зголемуваат шансите за добивање на билет. Од УЕФА предупредуваат дека доколку се аплицира повеќе пати, може да се направи ...
| | веќе видена | слични

Македонија може да биде горда, на 8. август ќе се случи можеби најголемото фудбалско збиднување кај нас, ние ќе бидеме домаќин на големото финалер од УЕФА Супер купот. За еуфоријата да биде уште поголема, Скопје и Македонија ќе ги пречекаат веројатно двата најголеми и најпопуларни фудбалски клубови во светот, кои потврдено имаат најмногу фанови, Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид. УЕФА полека се подготвува за спектаклот, а Скопје ги финализира последните подготовки и се тече како што треба. Во склоп на тоа, УЕФА објави промотивно видео кое го најавува големиот спектакл помеѓу овие два клуба. #Македонија #UefaSuperCup #Skopje2017 #MKD #Macedonia تم نشره بواسطة ‏‎ Фудбалска Репрезентација на Македонија ‎‏ في 12 أبريل، 2017
| | веќе видена | слични

Како што информира официјално Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ)… До 4. јули можете да аплицирате за билети за УЕФА Супер Куп натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед на 8. Август во Скопје, единствено преку UEFA.com. Фановите можат да аплицираат за билети за УЕФА Супер Куп натпреварот помеѓу Европскиот шампион Реал Мадрид и УЕФА Европа Лига победникот Манчестер Јунајтед, натпревар кој ќе се одигра на Националната арена Филип Втори на 8. Август во 20:45 часот. УЕФА Супер Куп билетите се достапни единствено преку UEFA.com. Сите заинтересирани можат да поднесат барање за билет пред крајниот рок, 4. Јули до 14:00 часот (централно европско време). Може да се аплицира за најмногу четири билети по лице. -Категории на цени: Категорија 1: 50 Eвра Категрија 2: 30 Eвра Категорија 3: 15 Eвра Билети за лица со инвалидски колички со придружник: 15 Eвра Како ќе функционира процесот на апликација за билети: Продажбата не се врши врз основа на прв дојден – прв услужен. Може да се аплицира во било кое ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски заедно со претседателот на УЕФА Александар Чеферин ќе бидат доделувачи на пехарот и медалите за финалето на Супер Куп натпреварот меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кое ќе се одигра на 8. август на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Првиот човек на македонскиот фудбал имаше средба со претставниците на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, Емилио Бутрагењо и Луис Саха, кои беа присутни на првата прес-конференција по повод големиот натпревар кој ќе го организираме во Скопје. Големите ѕвезди на светскиот фудбал повторно ја искажаа увереноста дека натпреварот ќе биде вистински спектакл, а Фудбалската федерација на Македонија и градот Скопје одлични домаќини на настанот.
| | веќе видена | слични

Вчера, преку својата интернет-страница, Европската фудбалска унија (УЕФА) официјално го објави линкот за апликацијата за билети за Суперкупот на УЕФА, за дуелот Реал Мадрид - Манчестер јунајтед на 8 август (20.45 часот) на арената „Филип Втори“ во Скопје. Билетите ќе бидат по цена од 15 до 50 евра и сите кои ќе сакаат да ги следат во живо фудбалските ѕвезди на Реал и на Манчестер јунајтед, за билети ќе можат да аплицираат до 4 јули. Едно лице ќе може да купи најмногу четири билети. Доколку бидат поднесени апликации за повеќе билети отколку што ќе има во продажба, добитниците ќе бидат познати преку лотарија. Та.Д.
| | веќе видена | слични

Претседателите на ФФМ и УЕФА, Илчо Ѓорѓиоски и Александар Чеферин ќе ги доделуваат медалите и трофејот на Супер Куп 2017 кој на 8. август се игра на „Телеком арената“ во Скопје, информираат од Европската куќа на фудбалот. Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски заедно со претседателот на УЕФА Александар Чеферин ќе ги доделат одликувањата по натпреварот меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Првиот човек на македонскиот фудбал имаше и средба со претставниците на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, Емилио Бутрагењо и Луис Саха, кои беа присутни на првата прес-конференција по повод големиот натпревар кој ќе го организираме во Скопје. Големите ѕвезди на светскиот фудбал повторно ја искажаа увереноста дека натпреварот ќе биде вистински спектакл, а Фудбалската федерација на Македонија и градот Скопје одлични домаќини на настанот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот човек на македонскиот фудбал имаше средба со претставниците на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, Емилио Бутрагењо и Луис Саха, кои беа присутни на првата прес-конференција по повод големиот натпревар кој ќе го организира ФФМ во Скопје. Големите ѕвезди на светскиот фудбал повторно ја искажаа увереноста дека натпреварот ќе биде вистински спектакл, а Фудбалската федерација на Македонија и градот Скопје одлични домаќини на настанот. 
| | веќе видена | слични

Од денеска до 4 јули можете да аплицирате за билети за УЕФА Супер Куп кој на 8 август ќе се одржи на Телеком арената во Скопје. Билетите за овој спектакл се достапни единствено преку сајтот UEFA.com, а сите заинтересирани можат да поднесат барање за билет пред крајниот рок, 4 јули до 14:00 часот. Организаторите го лимитираат аплицирањето на најмногу четири билети по лице. Инаку цените за овој натпревар се движат од 15 до 50 евра. Продажбата не се врши врз основа на прв дојден – прв услужен, туку билетите ќе бидат доделени по случаен избор. Може да се аплицира во било кое време до затворање на линкот за апликација за билети. Тоа значи дека сите апликации имаат еднаква шанса да бидат успешни. Доколку побарувачката е поголема од расположливите билети тогаш ќе има извлекување за распределба на билетите. Ждребот ќе биде извршен по завршување на периодот за аплицирање. Секоја валидна апликација ќе биде внесена во системот без оглед на времето на поднесување во рамки на периодот за аплицирање. Апликантите за билети ...
| | веќе видена | слични

Аплицирањето за билети за натпреварот во Суперкупот на УЕФА започна вчера и ќе трае до 4.јули. Неколку илјади апликации биле пополнети по само неколку часа, информира портпаролот на ФФМ, Златко Андоновски. Реал и Манчестер Јунајтед на 8.август на „Телеком арена“ во Скопје ќе се борат за трофејот во Суперкупот на УЕФА. Овие два клуба се вистински магнет за фудбалските фанови низ целиот свет, така што не чуди интересот за нивното соочување во Скопје. УЕФА на својата интернет страница денес го отвори аплицирањето за билетите кои се по цена од 15 до 50 евра. Секој кој ќе аплицира ќе може да добие максимимум четири влезници. Аплицирањето е голобално, фановите не се делат на оние од Македонија и остатокот од светот, а за клубовите Реал и Манчестер Јунајтед ќе бидат одвоени 7 до 10 отсто од влезниците, кои ги има околу 23.000. Ова значи дека во продажба ќе се најдат околу 20.000 билети. Капацитетот на стадионот за овој спектакл ќе биде 30.500 места, а 7.000 билети УЕФА ќе задржи за себе и тие ќе бидат поделени на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 300 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билетите за Супер купот на УЕФА во Скопје од 15 до 50 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: