98 отсто од граѓаните гласаа против работата на рудникот Казандол


4 копии

ДОМ ги повикува општините Дојран и Валандово да ја испочитуваат волјата на граѓаните и да ги распишат референдумите за кои се создадени услови. Граѓаните имаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општините од Југоистокот бараат владата да се произнесе околу иницијативите за референдуми против рудниците . На последната седница на советот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Постапката за оценка на студиите за влијанието врз животната средина на потенцијалните рудни наоѓалишта, како и водењето на јавната расправа во општините каде ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците од Југоистокот бараат Владата да се изјасни што по референдумите против рудници во општините во овој дел од државата. Со оглед дека немаат ...
| | веќе видена | слични

Активистите од организацијата „Спас за Валандово“ како и сите граѓани кои се против изградбата на веќе започнатиот рудник Казандол не се откажуваат од намерата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се прошируваат блокадите во Валандово. Револтирани што претседателката на Советот не свикува вонредна седница за распишување референдум, освен кон Гевгелија и ...
| | веќе видена | слични

Втор ден валандовчани ги блокираат патиштата поради одолговлекувањето со свикување итна седница на која Советот треба да одлучува за распишување референдум за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

98 отсто од граѓаните гласаа против работата на рудникот Казандол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: