Рамуш Харадинај победи на изборите во Косово


4 копии
6 копии
2 копии

Европскиот парламент усвои денеска резолуција за Косово, а од Приштина бара да се воспостави Заедница на српски општини. Парламентарците дадоа до знаење дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во новиот состав на косовскиот законодавен дом, во десетте загарантирани пратенички места за немнозинските заедници, место обезбеди партијата Единствена ...
| | веќе видена | слични

Според Курти, изборите на 11 јуни покажаа дека граѓаните сакаат промени. Тој ги повика и малцинските партии и пратениците поединечно да го подржат формирањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамуш Харадинај победи на изборите во Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: