СДСМ: Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи


Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи и ги придвижува интеграциските процеси за членство во ЕУ и НАТО како врвен државен и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ продолжува да се однесува како да е опозиција и да го обвинува ВМРО-ДПМНЕ за се што СДСМ не презема, пишува порталот Денешен . Деновиве на социјалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве на социјалните мрежи кружи електронска пошта со следната содржина: „Од денес во следните 2 недели треба да ги ангажираме сите млади членови кои знаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во своето синокешно обраќање, кидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се осврна и на рестрултуирање и кадровско освежување на партијата, која одбележа 27 години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во 26 минутниот роденденски говор пред членовите, симпатизерите и сопартијците, искуцан на шест страници, повторно на ...
| | веќе видена | слични

Во тек е внатрешна обнова и подготовка за нов почеток, ново утро, кон повторно враќање на власт на најмоќната, најголемата и најуспешната политичка сила во ...
| | веќе видена | слични

Почитувани членови и подржувачи, ВМРО-ДПМНЕ мора да се подобрува и реструктуира. ВМРО-ДПМНЕ треба да ги дефинира целите на своето идно делување, да ги подобри ...
| | веќе видена | слични

Ние не седиме со скрстени раце. ВМРО-ДПМНЕ е во фаза на внатрешно реструктуирање, и пред кадровско освежување. Партијата ги прави последните подготовки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Владата предводена од СДСМ ги отвора евро-атлантските перспективи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: