ВМРО-ДПМНЕ: Ако смета дека е непотребен, СДС може да го продаде мерцедесот


Состојбата во која се наоѓа блиндираниот мерцедес најдобро покажува како СДС се грижи за државниот имот. Токму владиното мнозинство го води Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Состојбата во која се наоѓа блиндираниот службен Мердецес кој се користи како главно возило за високи гости-странски делегации при нивната посета на Република ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наместо ветените реформи, Спасовски по налог на Заев вчера повика новинари да го снимат фамозниот блиндиран Мерцедес во обид да се сокрие безидејноста и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, вистинската забеганост кај СДС се огледува и во тоа што тие сметаат дека граѓаните на Р.Македонија немаат долгорочна меморија, па Заев и Спасовски во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После изборите Заев призна дека вакво возило и’ е потребно на Република Македонија и покрај тоа што се обиде да ја изрелативизира сопствената дволичност. Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покажувајќи го мерцедесот во јавност, Зоран Заев и СДС наместо да бидат интересни, испаднаа смешни. Нивниот обид наиде на потсмев на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични

Така, наместо министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да даде задача на некој службеник кој го одржува возниот ред да го измие Мерцедесот, а Спасовски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аматерските обиди на СДСМ да го пере срамот од својата дволичност очекувано наидоа на потсмев на социјалните мрежи. Владиниот мерцедес за превоз на високи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ако смета дека е непотребен, СДС може да го продаде мерцедесот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: