Габриел: Заострувањето во Заливот е драматично


8 копии
2 копии

Саудиска Арабија објави денеска дека нема да и дозволи на Турција да создаде воени бази на нејзина територија, јави ДПА.Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија, Египет, Бахреин и Обединетите Арапски Емирати наскоро јавно ќе представат документ со барања до Катар - Не може да финансираат тероризам и да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Габриел: Заострувањето во Заливот е драматично

Од:
До кого (е-маил):
Порака: