Габриел: Заострувањето во Заливот е драматично


8 копии
2 копии

Саудиска Арабија објави денеска дека нема да и дозволи на Турција да создаде воени бази на нејзина територија, јави ДПА.Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија, Египет, Бахреин и Обединетите Арапски Емирати наскоро јавно ќе представат документ со барања до Катар - Не може да финансираат тероризам и да ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 777 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Габриел: Заострувањето во Заливот е драматично

Од:
До кого (е-маил):
Порака: