Лионел Меси ќе се жени со својата долгогодишна девојка Антонела Рокуцо. Венчавката е закажана за 30 јуни, но на листата на гости на најдобриот фудбалер на денешницата го нема неговиот доскорешен тренер Луис Енрике. Шпанските медиуми го објавија целосниот список на гости, на кој се нашле сите фудбалери на Барселона вклучувајќи го и Жерар Пике, за кого се шпекулираше дека нема да биде поканет поради недоразбирањата на неговата сопруга Шакира со невестата Антонела. Покрај Луис Енрике, Меси на својата свадба не го повикал и целокупниот стручен штаб на доскорешниот стратег, но затоа покани добиле масерите, докторите и физиотерапевтите на каталонскиот гигант. Со ова станува јасно дека шпекулациите за недоразбирања меѓу Енрике и Меси биле "жива вистина", а токму Аргентинецот инсистирал помошниот тренер Унзуе да не биде избран за нов тренер на каталонскиот гигант. Покрај стручниот штаб, не се повикани ниту членовите на бордот на директори на каталонците, како "порака" поради бавните преговори за нов договор. Воедно, ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси одлучи да ја озакони својата долгогодишна врска со девојката Антонела Рокузо, мајка на нивните две деца. Тоа ќе бидат славенички денови за Аргентинецот Лионел Меси, кој на 24 јули го слави 30-тиот роденден. Шпанските медиуми веќе почнаа да шпекулираат кој добил покана за венчавката и, уште поинтересно, кој не е поканет... Што да му се купи на човек што годишно заработува 70 милиони евра? Фудбалерот на Барселона, Меси ги поканил сите соиграчи, 21 на број, и притоа ги замолил да не купуваат подароци туку парите да ги уплатат во хуманитарната фондација што ја водат тој и неговата идна сопруга, а која дава здравствена, едукациска и спортска поддршка на деца. Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси одлучи да ја озакони својата долгогодишна врска со девојката Антонела Рокузо, мајка на нивните две деца, а спектакуларната венчавка е најавена во нивното родно место Росарио, Санта Фе, каде што оваа среќна двојка се запознала уште во детството. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените летнаа во облаци, секој ден има нов рекорд, а најзадоволни од новонастанатата ситуација се фудбалските агенти кои заработуваат големи парични износи од реализираните трансфери Во денешно време, многу е тешко да се направи вистинска проценка околу тоа колку точно вреди еден фудбалер. Цените летнаа во облаци, секој ден има нов рекорд, а најзадоволни од новонастанатата ситуација се фудбалските агенти кои заработуваат големи парични износи од реализираните трансфери. Сепак, Меѓународниот институт за фудбалска статистика (ЦИЕС) е најрелевантен показател. Последното истражување покажа дека бразилскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Неимар е најскап фудбалер на денешницата. Според ЦИЕС, крилниот напаѓач вреди 234 мил. евра, додека неговиот тимски колега, аргентинскиот интернационалец Лионел Меси е на четвртата позиција. Интересно, најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо го нема во првите десет. Кога се во прашање фудбалерите кои се по потекло од поранешна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси, по напорната сезона се одмора на Ибица. Во една прилика таму тој се фотографирал со еден фан а фотографијата, на која според многумина, се гледа неговото мутантско колено ги згрози неговите фанови на интернет. Освен сопругата на Сеск Фабрегас во позадината, на сликата се гледа нешто уште почудно, што предизвика бројни реакции. - Му расте ли на Меси уште една нога кај коленото?, праша некој на Твитер, забележувајќи го израстокот на неговата нога. Освен тоа, луѓето го коментираа и (не)вкусот на фудбалерот за бермуди. Секако, имаше и такви кои тврдат дека фотографијата е всушност фотомонтажа. Како и да е, се чини, за Меси ниту одморот не е баш одмор.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Барселона Жосеп Бартомеу ги искоментира најновите случувања околу продолжување на договорот на клупската икона Лионел Меси. Тој откри дека клубот му верува на Меси кога вели дека планира да се пензионира во клубот, додека се чека на потпишување на новиот договор. На неодамнешен настан на Фондацијата Барса, Бартомеу беше запрашан до каде се преговорите за нов договор. – Меси сака да се пензионира во Барселона и новиот договор ќе се случи кога ќе се случи. Засега, сакам да ве упатам на зборовите на самиот играч – одговори претседателот на Барселона. Меси неодамна за кинеските медиуми најави дека планира да ја заврши кариерата на „Камп Ноу“. – Тоа е нешто што отсекогаш сум го сакал и сум го сонувал. Би сакал да ја завршам мојата кариера во Барселона – рече Меси.
| | веќе видена | слични

Лионел Меси и Антонела Рокузо на крајот на овој месец конечно со брак ќе ја крунисаат долгогодишната врска. Вереницата на Меси ретко ја гледаме во провокативно издание, а сега од Ибица доаѓаат фотографии на Антонела во костим за капење каде нејзините бујни гради се во преден план. Парот е на одмор заедно со семејството на добриот клубски колега на Меси, Суарез, а медиумите Ибица ја сметаат како најатрактивна дестинација за летување на фудбалерите, бидејќи претходно таму уживале Роналдо, Мората и Фабрегас. На свадбата на Меси и Антонела поканети се многу фудбалски и спортски ѕврзди.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вереницата на Меси ретко ја гледаме во провикативно издание, а сега од Ибица ни доаѓаат фотографии на Антонела во костим за капење каде нејзините бујни гради се во преден план Најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси и Антонела Рокузо на крајот на овој месец конечно со брак ќе ја крунисаат долгогодишната врска. Вереницата на Меси ретко ја гледаме во провикативно издание, а сега од Ибица ни доаѓаат фотографии на Антонела во костим за капење каде нејзините бујни гради се во преден план. Парот е на одмор заедно со семејството на добриот клубски колега на Меси, Суарез, а медиумите Ибица ја сметаат како најатрактивна дестинација за летување на фудбалерите, бидејќи претходно таму уживаа Роналдо, Мората и Фабрегас. На свадбата на Меси и Антонела поканети се многу фудбалски и спортски ѕврзди.
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси, после напорната сезона одмора на Ибица, каде на атрактивните плажи позираше со еден од своите милиони обожаватели кој го начека за да се слика со него, а поради еден детал фотката направи вистински хаос и бура од коментари на Твитер. Освен сопругата од Цеск Фабрегас во позадина, корисниците на социјалните мрежи на фотката видоа уште нешто чудно. Тоа е „мутантското“ колено од славниот фудбалер, поточно необичната испакнатина која се гледа на неговото десно колено. Leo Messi takes a picture with a fan in Ibiza Cesc’s wife, Daniella Semaan, is in the background pic.twitter.com/1iflYHWCuK — 101 Great Goals (@101greatgoals) June 12, 2017 „Дали на Меси му расте уште една нога од коленото?“, пишува некои Твитерџии на фотката која предизвика лавина од реакции. Други, пак, му наоѓаа замерки за кратките панталони – „Има толку милиони, а носи вакви панталони“. Трети коментираа дека фотката е обработувана. На крајот, факт е дека Меси го предизвикува вниманието каде и ...
| | веќе видена | слични

Во денешниот фудбал тешко е да се процени кој фудбалер колку вреди. Цените се креваат вртоглаво, критеруими има многу, се рушат рекорди, а од ова задоволно рацете ги тријат агентите, заработувајќи огромни пари од трансферите. ЦИЕС, Меѓународниот институт за фудбалска статистика е најрелевантен показател. А истражувањето покажа дека Нејмар е најскап играч во светот во овој момент. Бразилската ѕвезда од Барселона е проценет на 234 милиони евра, додека неговиот клупски колега Лео Меси е на четвртото со вредност од 170 милиони евра. Меѓу нив двајца, помалку можеби изненадувачки се најдоа ѕвездите на Тотенхем, на второто место е Деле Али, кој според ЦИЕС вреди 173 милиони евра, а на третото Хери Кејн, кој вреди 171 милион евра. На петтото место се најде Антоан Гризман, кој вреди 167 милиони евра, а за Кристијано Роналдо од Реал Мадрид место немаше ниту во првите десет. Десет најскапи фудбалери на светот: 1.Нејмар, Барселона (234 милиони евра) 2.Деле Али, Тотенхем (173 милиони евра) 3.Хери Кејн, Тотенхем (173 ...
| | веќе видена | слични

ЦИЕС, Меѓународниот институт за фудбалска статистика е најрелевантен показател. А истражувањето покажа дека Нејмар е најскап играч во светот во овој момент. Бразилската ѕвезда од Барселона е проценет на 234 милиони евра, додека неговиот клупски колега Лео Меси е на четвртото со вредност од 170 милиони евра. Меѓу нив двајца, помалку можеби изненадувачки се најдоа ѕвездите на Тотенхем, на второто место е Деле Али, кој според ЦИЕС вреди 173 милиони евра, а на третото Хери Кејн, кој вреди 171 милион евра. На петтото место се најде Антоан Гризман, кој вреди 167 милиони евра, а за Кристијано Роналдо од Реал Мадрид место немаше ниту во првите десет. Десет најскапи фудбалери на светот: 1.Нејмар, Барселона (234 милиони евра) 2.Деле Али, Тотенхем (173 милиони евра) 3.Хери Кејн, Тотенхем (173 милиони евра) 4.Лионел Меси, Барселона (170 милиони евра) 5.Антоан Гризман, Атлетико Мадрид (167 милиони евра) 6.Луис Суарез, Барселона (157 милиони евра) 7.Пол Погба, Манчестер Јунајтед (150 милиони евра) 8.Гонзало Игуаин, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси ќе се жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: