Министерството за труд и социјална политика е подготвено за соработка во однос на унапредувањето на работничките права

Претставници на Министерството за труд и социјална политика остварија средба со претставници на Конфедерација на синдикати на Македонија (КСОМ). „На средбата ...
| | веќе видена | слични

За 120 лица за кои се претпоставувало дека се државјани на Република Македонија, државата направила ДНК анализа за да го утврди нивното потекло и сродство. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од петина од Норвежаните примаат социјален надомест од државата што е неодржливо. Тоа е надомест за невработеност или за породилно отсуство. Сега се ...
| | веќе видена | слични

Оттаму посочуваат дека целосно ќе бидат исплатени и средствата наменети за корисниците на социјална парична помош, паричен надоместок за помош и нега од друго ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за труд и социјална политика попладнево соопшти дека е извршена исплата на повеќе права од социјалната и детската заштита. – Имено, извршена е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Норвешка има сериозен проблем. Невработеноста во земјата можеби е под 3 отсто, но нафтената криза која ја погоди најбогатата нација во Скандинавија може да ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за семејството на Џејлане Мурати, самохрана мајка на четири деца, кое живее во субстандардни услови, како и за Оливер Симонов, корисник на правото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 451 | | | веќе видена

Ние сме секогаш заедно со народот и столбот на државноста, вели пратеничката Рашела Мизрахи, откако беше избрана за нов член на Извршниот Комитет на ...
сите 111 | | | веќе видена

Ненад Јовановиќ во гостувањето во Само Вистина на Канал 5 истакна дека паметна и мудра влада не треба да подлегне на притисоци од Бугарија за декларацијата ...
сите 142 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерството за труд и социјална политика е подготвено за соработка во однос на унапредувањето на работничките права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: