Средба на претставници на МТСП со претставници на КСОМ


Привремено вработените да имаат исти права со останатите во земјава, бараат од синдикатот. Со овој предлог 5.130 лица кои добиле работа преку агенциите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Живко Митревски или Дарко Димовски, кој ќе преговара за правата на работниците во приватниот сектор? Вработените во стопанството наскоро ќе останат без ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Работниците кои се вработени преку агенциите за привремени вработувања ќе ги имаат истите права како и останатите вработени согласно Законот за работни односи. ...
| | веќе видена | слични

Ќе се зголемат правата на луѓето кои се ангажирани преку приватните агенции за вработувања. Се очекува околу 5.130 работници да ги добијат истите права како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СУТКОЗ и в.д. претседател на ССМ, Дарко Димовски, поднесе иницијатиива до новиот министер за информатичко општество и администрација за ...
| | веќе видена | слични

Претставници на Министерството за труд и социјална политика остварија средба со претставници на Конфедерација на синдикати на Македонија (КСОМ). „На средбата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Комисијата за заразни болести утринава ќе се состане за да ја разгледа можноста за воведување дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот ...
сите 262 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена

Хемичарот, кој тврди дека бил вклучен во тајната советска програма во која е развиен „новичок“, му се извини на Алексеј Навални, кој, според германските ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на претставници на МТСП со претставници на КСОМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: