Со пенкало срушивме режим, ќе направиме и влада, рече Заев по реизборот за лидер на СДСМ


Актуелниот лидер на СДСМ Зоран Заев повторно беше избран за претседател на партијата, а Радмила Шеќеринска за заменик претседателка. На денешниот партиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министер за образование и наука во новата Влада е Рената Тренеска-Дескоска, родена во 1972 година во Скопје. Дипломирала и магистрирала на Правниот факултет ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев – претседател на Владата на Република Македонија Новиот премиер и лидер на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев во извршната власт ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер, нешто пред полноќ, Собранието го изгласа новиот владин кабинет од 25 министри, и тоа со 62 гласа „за“, 44 „против“ и пет „воздржани“. Денеска, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Лидерот на опозицијата Никола Груевски му честиташе на премиерот Зоран Заев што потпишал дека нема да ја поддржи Тиранската платформа во неговиот говор во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со пенкало срушивме режим, ќе направиме и влада, рече Заев по реизборот за лидер на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: