(ВИДЕО) Заев: Преговорите продолжуваат, нова влада ќе има следната недела


Лидерот на СДСМ Зоран Заев по завршувањето на средбата со Биљал Касани од БЕСА, рече дека преговорите со партнерите се прикрај, и дека очекува следната недела ...
| | веќе видена | слични

„Со редефинирање се подразбира ново дефинирање на правниот и политичкиот систем во Република Македонија, со потребни уставни и законски измени, со кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наместо за покачување на платите и пензиите, првата изјава на претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев беше директно за забот кој го боли, односно тој ...
| | веќе видена | слични

-Една од работите заради која не ни чини правосудството е Јавниот Обвинител. Јас се надевам дека можеме почетокот на реформите да го почнеме и го повикувам да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на СДСМ и мандатар за нова влада, Зоран Заев во обраќање пред пратениците, непосредно пред гласањето за владата, покажа документ од СЈО, и рече дека во ...
| | веќе видена | слични

Билал Касами лидерот на движењето БЕСА објасни зошто нема да бидат дел од новата влада во која ќе учествува и ДУИ. - Зошто ние треба секоја година Македонија ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Специјалното јавно обвинителство по барањето на СДСМ соопшти дека ниту еден од новопредложените кандидати за министри нема поведено истрага, ниту пак се води ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска Специјалното јавно обвинителство ќе достави одговор до мандатарот Зоран Заев за тоа дали води истрага или пак има покренато обвинение против некој од ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот Зоран Заев до СЈО испратил барање за одговор дали против некои предложените членовите за новиот состав на владата се води истрага. Барањето вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 489 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Заев: Преговорите продолжуваат, нова влада ќе има следната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: