Пленковиќ ново мнозинство или нови избори


10 копии

Фото: Александар Ивановски Мнозинството во Парламентот денеска одби да се изгласа во итна постапка новиот термин за одржување на локалните избори и да се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ предложи локалните избори да се закажат во итна постапка. Пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ истакна дека причината за предлагање на овој закон ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
5 копии

СДС ќе ги одлага локалните избори кои претходно беа договорени на 15 октомври, датум кој го потврдија и прифатија во разговорите меѓу партиите, јавува Курир, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 375 | | | веќе видена

Докажаниот криминалец Христијан Мицкоски е фатен со рацете во медот за тендер и провизии од 136 милиони евра, додека Димитар Ковачевски чесно работи за ...
сите 488 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Новите санкции се насочени кон поединци за кои австралиската влада вели дека го кршат меѓународното право за да ги легитимизираат руските акции во Украина ...
сите 528 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пленковиќ ново мнозинство или нови избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: