Еве каде отпатува Зоран Заев денеска


- За да ги задржиме квалитетните лекари во јавното здравство, новата Влада за време на мандатот ќе ги качи платите на специјалистите до 100.000 денари. Двојно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Ви го пренесуваме интегралното обраќање, експозето пред пратениците на мандатарот за состав на нова влада, Зоран Заев. Loading... Почитувани пратеници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три клучни темели ќе гради новата реформска Влада. Таа ќе биде реформска и ќе биде посветена на економијата и живот за сите, ќе биде посветена на силни ...
| | веќе видена | слични

„Ќе предводам реформска влада, заснована на три клучни темели: економија, силни институции и правда“, порача мандатарот Зоран Заев на седницата за избор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 627 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 230 | | | веќе видена

Од „Енфилд“ доаѓа неверојатна фотографија на која фудбалерите на Ливерпул го спуштија едното колено во чест на Афроамериканецот, Џорџ Флојд, кој беше убиен од ...
сите 374 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве каде отпатува Зоран Заев денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: