Иванов во Москва ја прими наградата „Алексеј Втори“ од рускиот патријарх Кирил


Патријархот на Руската православна црква Кирил, на свечена церемонија што се одржа денеска во храмот „Христос Спасител" во Москва, на претседателот Ѓорге ...
| | веќе видена | слични

Владимир Путин се сретна вчера со претседателот на Македонија Ѓорге Иванов и во таа прилика, баш на Денот на словенската писменост, го прокоментира како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

„Дознав дека рускиот претседател Владимир Путин денеска (вчера) се обратил кон македонскиот колега Ѓорге Иванов со зборовите: „писменоста дојде кај нас од ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин му рекол на македонскиот колега Ѓорге Иванов дека словенската писменост во Русија е дојдена од македонска земја, информира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По денешниот предлог поднесен од Комисијата за заразни болести на денешниот состанок, Владата донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 ...
сите 667 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 241 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пенатгон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 313 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 150 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов во Москва ја прими наградата „Алексеј Втори“ од рускиот патријарх Кирил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: