Обвинетите за „Тврдина 2“ не се чувствуваат виновни, новото рочиште на 3 јули


Прекината е главната расправа на денешното судско рочиште за случајот “Тврдина 2“, во кое првообвинетиот, екс-началникот на Петтата управа, Горан Грујовски и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ВМРО-ДПМНЕ многу полесно ќе му беше да ја минира работата на СЈО, доколку направеше коалиција со ДУИ, отколку во овој момент да ја прифати тоа да го прави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Звонко Костовски од осуден „пучист“ – клучен сведок за „Тврдина“? Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција им понудило предлог-спогодба на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основно правно начело во нашиот систем е закон што е донесен на еден начин не може да се менува со друг вид мнозинство, предупредува Михајло Маневски, ...
| | веќе видена | слични

Доколку повикот на специјалната јавна обвинителка Kатица Јанева до новото парламентарно мнозинство значи дека рокот за истрагите треба да се избрише со гласови ...
| | веќе видена | слични

Од снимката од бомбите станува очигледно дека „Сопот“, на кого еднаш му „кумувале“ политички во 2003 година, во 2010 повторно бил цел на политички, а не на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 382 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 381 | | | веќе видена

Околу 1.600 американски војници се распоредени во околината на Вашингтон и се наоѓаат во состојба на „зголемена готовност“, соопшти денеска Пентагон, во ...
сите 347 | | | веќе видена

Владејачките партии не се откажуваат од избори следниот месец. Вицепремерот Бујар Османи денеска повтори дека, овие две недели треба да се искористат за ...
сите 441 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 188 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 190 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинетите за „Тврдина 2“ не се чувствуваат виновни, новото рочиште на 3 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: