Исламска држава ја презеде одговорноста за терористичкиот напад


2 копии

Американската пејачка Аријана Гранде в недела ќе одржи добротворен концерт во Манчестер во спомен на жртвите во нападот.Плејада ѕвезди, како Кејти Пери, Џастин ...
| | веќе видена | слични

Нападот се случи по завршувањето на концертот на Гранде. Си-Ен-Ен јавува дека концертот ќе се случи на 4 јуни, а гости ќе бидат Колдплеј, Кети Пери, Фарел и ...
| | веќе видена | слични

„Беше само мало девојче пред смрт коe ја бараше нејзината мајка. Беше поразително.“ Ова се зборови на Пол Рејд кој на светот му ја раскажа приказната за ...
| | веќе видена | слични

Поп ѕвездата Ариана Гранде објави дека планира да направи хуманитарен концерт во Манчестер, откако во понеделникот бомбаш-самоубиец ги одзеде животите на 22 ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Аријана Гранде наводно понудила да ги покрие трошоците на погребот на сите жртви на терористичкиот напад во Манчестер, кој се случи во понеделникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 525 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 118 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска продолжи со незрело, деструктивно однесување, онака како што се однесува за целото време на оваа здравствена криза. Лажни вести, ...
сите 256 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исламска држава ја презеде одговорноста за терористичкиот напад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: