СЕ УКИНУВА ЕКСТЕРНОТО: Новковски - на обрaзованието му треба санирање!


По скратена собраниска постапка, СДСМ бара законски измени со кои ќе се овозможи укинување на екстерното оценување. Партиски функционери и пратеници веќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Апелирам до парламентарните групи да ги забрзаат промените на законот за укинување на екстерното тестирање и тој да помине по забрзана постапка. Имајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука, Пиштар Љутфиу побара од учениците да се подготват за екстерното тестирање, кое оваа година поради околностите и процедурите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за образование Пиштар Лутфиу им порача на парламентарните партии да побрзаат со намерата да го укинат екстерното тестирање преку законско решение во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Продолжува неизвесноста за екстерното тестирање. На 10 дена до предвидениот старт на проверката на знаењето, учениците не знаат дали треба да се подготвуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ УКИНУВА ЕКСТЕРНОТО: Новковски - на обрaзованието му треба санирање!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: