ВМРО-ДПМНЕ: Наместо со политиканство и опструкции, СДС да овозможи одржување на локални избори


СДС наместо да се занимава со политиканство и опструкции, во најбрз можен рок заедно со парламентарното мнозинство има обврска да овозможи одржување локални ...
| | веќе видена | слични

Ако резултатите на претстојните локални избори бидат идентични со тие од парламентарните што се одржаа на 11 декември, партијата ВМРО-ДПМНЕ би освоила 46 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи во техничката влада и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски смета дека локалните избори ќе бидат главниот тест за тоа што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одржување на локални и парламентарни избори, на кои граѓаните ќе можат да кажат што мислат во врска со платформите и програмите на партиите е најдобрата опција ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Перцепцијата на ВМРО-ДПМНЕ е дека ние сме на страна на заштитување на демократските принципи и избегнување промени на истите без оглед на ситуацијата. Главниот ...
| | веќе видена | слични

Каква е сега политичката ситуација во Република Македонија по нестабилноста во земјата? Што мислите дека треба да се направи по формирањето на новата влада и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
сите 764 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 298 | | | веќе видена

СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 589 | | | веќе видена

И за денеска најавен протест против францускиот предлог со почеток во 19:00 пред Владата, а потоа ќе продолжи преку Министерството за надворешни работи до ...
сите 306 | | | веќе видена

ПРОТЕСТОТ ЕСКАЛИРАШЕ Ескалира состојбата пред Собранието, на протестот против францускиот предлог. Има повредени полицајци. Демонстрантите ја урнаа оградата ...
сите 81 | | | веќе видена

Повеќе од две децении сум во вашите домови на фреквенцијата на македонската телевизија, пренесувајќи ви ги случувањата од Македонија и од светот. Јас како ...
сите 372 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо со политиканство и опструкции, СДС да овозможи одржување на локални избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: