Откриен и приведен возачот кој со џип удри дете во Гостивар и побегна


11 копии

По три дена потрага, полицијата вчера ги пронајде возачот и возилото со кое на 13-ти овој месец утрото во гостиварската населба Грудајци тешко повреди седумгодишно дете. Возилото „Опел фронтера“ без регистерски таблици, утврдено е и се сомничи дека без возачка дозвола го управувал Љ.Н. (24) кој живеел во близина, информираат од СВР Тетово. – Неговото возило вчеравечер е пронајдено, времено одземено и најверојатно ќе се врши вештачење на истото, но и други проверки. Сопственикот не располагал со никакви документи и постои сомнение за сторен царински прекршок, вели Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово Во саботата наутро, малолетно дете, управувајќи велосипед по улица беше удрено од непознато возило и возач, кој веднаш го напуштило местото на несреќата и по него се трагаше. Детето со повреди по телото и скршеници, беше пренесено на скопските клиники. Од СВР Тетово најавуваат дека по целосно расчистување на сите поединости, возачот на патничкото возило-учесник во несреќата ќе се соочи со соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични
8 копии

Кумановец пријавил во полиција дека вчера попладне во него со автомобил удрил возач на кој претходно му изреагирал затоа што движејќи се со голема брзина за малку ќе прегазел дете. Како што информира Министерството за внатрешни работи, И.П. (31) од населбата Јане Сандански во СВР Куманово пријавил дека вчера околу 17:50 часот непознат сторител со патничко моторно возило „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Еден час подоцна во СВР Куманово сам се пријавил возачот, Е.П. (27) од населбата Јане Сандански. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Цо САД на автопат во Калифорнија се случила страшна сообраќајна несреќа, во која џип буквално преполовил автомобил во кој удрил, но иако штетата е огромна, двата возачи поминале со лесни повреди. Кевин Фенти, возачот на џипот од марката „Тојота“ возејќи на автопатот ги преминал двете полни линии на автопатот и удрил во Апол Лансанг, која била во својот автомобил „Импала“. За среќа ја погодил страната каде што се наоѓа совозачкото седиште. Ударот бил толку силен што импалата буквално била преполовена. Верувале или не, жената останала да седи зад воланот, потполно шокирана, а возачот на тојотата излетал од автомобилот, но нема тешки повреди.
| | веќе видена | слични

На 16.05.2017 година во 17.55 часот во СВР Куманово, И.П. (31) од н.Јане Сандански пријавил дека истиот ден околу 17.50 часот непознат сторител со ПМВ „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што пријавителот изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Во 19.00 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) од нас. Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

Патнички автомобил од марката„Опел кадет“ се запали во селото Прва Кутина, близу Ниш. Во автомобилот имало дете, кое за среќа се здобило само со гребаници. Автомобилот се уклучувал од спореден на главен пат и зад него се ширел чад.Возачот се свртел да види што се случува, изгубил контрола над возилото, свртел денсо и удрил во бетонска ограда. Автомобилот почнал уште повеќе да чади, па возачот го извлекол дететои личните работи пред да избувне пожар. Автомобилот имал плински уред и поради тоа возачот многу се исплашил. Пожарот го изгасиле пожарникарите, а причината за него е најверојатно неисправност во електроинсталацијата.
| | веќе видена | слични
4 копии

Кумановец се обидел да прегази сограѓанин оти овој му забележал за несовесно возење. (Фото: МИА) Како што соопшти полицијата, непознат возач со возило „фолксваген поло“ движејќи се голема брзина, во еден момент ќе прегазел дете, по што И.П. (31) изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Во 19.00 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) од нас. Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што информира Министерството за внатрешни работи, И.П. (31) од населбата Јане Сандански во СВР Куманово пријавил дека вчера околу 17:50 часот непознат сторител со патничко моторно возило „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Еден час подоцна во СВР Куманово сам се пријавил возачот, Е.П. (27) од населбата Јане Сандански. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 17.55 часот во СВР Куманово, И.П. (31) од населбата Јане Сандански пријавил дека истиот ден околу 17.50 часот непознат сторител со патничко моторно возило „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што пријавителот изреагирал и му викнал.Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото.Во 19.00 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) од нас. Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Возач на „фолксваген поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина вчера во 17.55 часот ќе прегазел дете, при што кумановецот И.П. кој го пријавил случајот во полиција изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Во 19 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) и сам се пријавил.
| | веќе видена | слични

Возач на автомобил удрил во И.П. поради опомена дека возел со голема брзина и ќе удрел во дете. Настанот според СВР Куманово, се случил вчера околу 18 часот. И.П. (31) од н.Јане Сандански пријавил дека непознат сторител со автомобил„Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што пријавителот изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., и го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Еден час подоцна во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) од нас. Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 82 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 80 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен и приведен возачот кој со џип удри дете во Гостивар и побегна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: