Протести против „Тиранската“ платформа


4 копии

Четвртиот Илинден останува на улиците еднаш неделно. Според еден од иницијаторите, Богдан Илиевски, во интервју за Макфакс , немало ништо националистичко на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Седумдесет и петти ден големо браво за сите. Одамна нè отпишаа, ама многу дни покажавме дека сме посилни, поистрајни и поупорни, бидејќи нашата битка е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 75-от ден од протестите, еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски пред граѓаните кои излегоа да ...
| | веќе видена | слични

-Како што кажавме Талат Џафери, само десет дена ќе го чекал Иванов и после тоа немал обврска да го чека, Ѓорге има мандат од 534 илјади граѓани, Талат има ...
| | веќе видена | слични

– Талат Џафери иако нелегален, не го губи смисолот за хуморот, така денеска ќе каже дека во однос за мандатот за влада, пратеникот Талат Џафери посочил дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Некој да кажеше на првиот ден дека ќе броиме 74-ти и дека имаме енергија, сила, волја, мотив за натаму можеби ќе му се насмеевте, истакна од пред Собранието на ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва се прошета низ скопските улици. Од влада, покрај канцеларијата на шефот на државата па до Собрание ...
| | веќе видена | слични

-Дали оние кои не се препознаваат во химната се препознаваат во моделот на вработување по партиски клуч наречен „нишај врата, земја плата“. Дали оние кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните и поддржувачите на идејата на иницијативата „За заедничка Македонија“ 74-ти ден се на улиците низ Македонија со цел да испратат заедничка порака за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 871 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протести против „Тиранската“ платформа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: