Кавадарчани порачуваат: Да застанеме сите сложно зад нашиот еден и единствен интерес-Македонија

5 копии

Протестен марш и вечерва се реализираше во Кавадарци од страна на приврзаниците на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која се залага за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред присутните на градскиот плоштад се обрати Светлана Јосифова, историчар која нагласи дека веќе 75 дена се протестира, а мирните протести ќе продолжат до ...
| | веќе видена | слични

Пред присутните говореше Светлана Јосифова, историчар. Таа меѓу другото рече дека Македонија се наоѓа во вонредни услови од кои можат да ја извлечат само ...
| | веќе видена | слични

Пред присутните говореше Гоце Ефремовски, претседател на граѓанското здружение „Древни Македонци” од Кавадарци, кој повика на обединување. Рече дека во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 223 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 125 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавадарчани порачуваат: Да застанеме сите сложно зад нашиот еден и единствен интерес-Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: