НАРОДОТ Е КИЧМАТА НА ОВАА ЗЕМЈА: Демонстрантите побараа Иванов да не попушта пред дипломатите (ВИДЕО)


Ова (народот) е кичмата на Република Македонија и мора да остане права, а главата гордо високо крената. Претседателе, не нè оставајте - истакна Богдан Илиевски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четвртиот Илинден останува на улиците еднаш неделно. Според еден од иницијаторите, Богдан Илиевски, во интервју за Макфакс , немало ништо националистичко на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Седумдесет и петти ден големо браво за сите. Одамна нè отпишаа, ама многу дни покажавме дека сме посилни, поистрајни и поупорни, бидејќи нашата битка е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ со движење по вообичаената маршута од Владата до Собранието на Република Македонија го одржаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ и вечерва одржаа протестен марш во Скопје при што главната порака ја упатија до претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 75-от ден од протестите, еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски пред граѓаните кои излегоа да ...
| | веќе видена | слични

-Како што кажавме Талат Џафери, само десет дена ќе го чекал Иванов и после тоа немал обврска да го чека, Ѓорге има мандат од 534 илјади граѓани, Талат има ...
| | веќе видена | слични
6 копии

– Талат Џафери иако нелегален, не го губи смисолот за хуморот, така денеска ќе каже дека во однос за мандатот за влада, пратеникот Талат Џафери посочил дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 284 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 307 | | | веќе видена

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 589 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАРОДОТ Е КИЧМАТА НА ОВАА ЗЕМЈА: Демонстрантите побараа Иванов да не попушта пред дипломатите (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: