Што ќе научи Вучиќ од гатачката на Груевски?

3 копии
2 копии
2 копии

Српскиот премиер Александар Вучиќ и го честиташе денот на победата на Русија говорејќи на руски јазик. Притоа тој изјави дека ова е еден од најважните денови ...
| | веќе видена | слични

Српскиот премиер Александар Вучиќ и директорката на одделот за западна Европа, западен Балкан и Турција во надворешнополитичката служба на ЕУ, Ангелија Ејхорст ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 475 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 310 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 145 | | | веќе видена

Утринава почина 56-годишен пациент од Неготино, позитивен на корона вирусот, потврди за Фактор епидемиологот од Центарот за јавно здравје Кавадарци, д-р. Ристе ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе научи Вучиќ од гатачката на Груевски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: