По триумфот над Исланд, македонските ракометари со победничка фотографија!

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа славеше голема победа против репрезентацијата на Исланд.30-25 беше крајниот резултат постигнат на теренот во „ ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација претрпе минимален пораз на гостувањето кај Исланд (29-30) и пропушти голема шанса да направи чекор кон пласман на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Борко Ристовски беше незапирлив со одбраните и со 16 интервенции беше најдобар во репрезентацијата. Тој успеа со неколку одбрани да ја врати Македонија во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 21 часот и 45 минути во Рејкјавик против Исланд ќе го одигра натпреварот со кој ќе биде заокружено 4.коло во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 483 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 156 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По триумфот над Исланд, македонските ракометари со победничка фотографија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: