Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија” во Куманово


Кумановци и вечерва се приклучија на протестниот марш на иницијативата „За заедничка Македонија“ и упатија пораки за целосно отфрлање на тиранската платформа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

73-ти ден протести на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Речиси два и пол месеци граѓаните се движат по патеката на државноста – од пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од кабинетот на Иванов велат дека Иванов очекувал Заев да го исполни јавно кажаниот збор дека со тиранската коалиција ќе била загарантирана унитарноста на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ вечерва на 73. протестен марш низ центарот на Скопје повторно побараа отфрлање на т.н тиранска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните на Струмица вечерва во голем број излегоа низ улиците на градот за да ја изразат својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Протестен марш и вечерва се реализираше во Кавадарци од страна на приврзаниците на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која се залага за ...
| | веќе видена | слични

Ова (народот) е кичмата на Република Македонија и мора да остане права, а главата гордо високо крената. Претседателе, не нè оставајте - истакна Богдан Илиевски ...
| | веќе видена | слични

Според нив, претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ќе му го додели мандатот за состав на влада на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ако и само ако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 747 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 380 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена

Мрзеливиот Шилегов 3 месеци пред избори ветува проекти, а 4 години со прст нема мрднато. Шилегов ветуваше и тунел под Кале, па завршивме само со ѓубре под ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија” во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: